Festőverseny a Festetics Pál Általános Iskola és AMI-ban

Több mint 20 éve szervez és bonyolít csendélet festő versenyt jelenléti és néhány éve online formában is Ribáné Hosszú Valéria rajz szakos mestertanár.
A „KIVÁLÓRA minősített” címet viselő AMI hagyományos jelenléti versenyén a

2023/24-es tanévben,2024.március 25-én 30 fő vett részt.(Marcaliból érkezett és helybeli tanítványok)

Számos helyről érkeztek online formában pályázatok,alkotások,a teljesség igénye nélkül:Siófokról,Dombóvárról,Ságvárról,Somogyfajszról,Nagyberkiből,Nagykónyiból,Marcali mindhárom iskolájából,Barcsról,Pécsről.

Az alkotások iskolánk honlapján megtekinthetők egy képgalériában.

Az elkészült alkotásokat Nagy Erika és Rónai Gábor festőművészek értékelték,valamint iskolánk rajz és vizuális kultúra szakos tanárai,Kalocsai Katalin és Bíró Attiláné.

Célunk,hogy bekerüljünk a Somogy Megyei POK versenynaptárába  a következő évtől és a hagyományunkat tovább gondozzuk.
Minden versenyzőnek és felkészítő tanároknak,valamint bármilyen formában közreműködőknek köszönjük a segítséget.

Honlapunkon 2024. 04.15-én közzé tesszük az eredményeket,a jutalmakat mindenkihez eljuttatjuk!

Ribáné Hosszú Valéria

versenyszervező,mestertanár